  • A-1PA-132-100B2
A-1PA-132-100B2
advertisement
Manufacturer No:
A-1PA-132-100B2
HK JDW NO:
43-A-1PA-132-100B2
Description:
RF Cable Assemblies AMC JMP 1.32MM 100MM BLK U.FL Compatible
Step5Bar-code shipping tag
A-1PA-132-100B2
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Cable
  • Insulation Material
    POLYBUTYLENE TEREPHTHALATE
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e4
  • Color
    Black
  • Gender
    Female to Female
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Cable Type
    1.32mm OD Coaxial Cable
  • Coupling Type
    SNAP
  • Impedance
    50Ohm
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Cable Length
    100mm
  • Frequency (Max)
    6GHz
    Coaxial, Plug, Socket
  • Operating Frequency-Max
    6GHz
  • VSWR
    1.4
  • Length
    3.937 100.00mm