  • A-1PA-113-125B2
A-1PA-113-125B2
advertisement
Manufacturer No:
A-1PA-113-125B2
HK JDW NO:
43-A-1PA-113-125B2
Package:
Datasheet:
A-1PA-113-125B2
Description:
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 125MM
Step5Bar-code shipping tag
A-1PA-113-125B2
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    FEP
  • Conductor Material
    COPPER
  • Jacket (Insulation) Material
    FEP
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Published
    2003
  • Color
    Black
  • Gender
    Female to Female
  • Shielding
    YES
  • Construction
    STRANDED
  • Style
    U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Conductors
    1
  • Approval Agency
    UL
  • Cable Type
    1.13mm OD Coaxial Cable
  • Impedance
    50Ohm
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Cable Length
    125mm
  • Frequency (Max)
    6GHz
    Male
  • Conductor Finish
    SILVER
  • Diameter
    1.13mm
  • Length
    4.902 124.50mm