  • 9T12062A4870CBHFT
9T12062A4870CBHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T12062A4870CBHFT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9T12062A4870CBHFT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
9T12062A4870CBHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 487Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9T12062A4870CBHFT
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RT
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    487Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.6mm