  • 9T12062A29R4BBHFT
9T12062A29R4BBHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T12062A29R4BBHFT
HK JDW NO:
898-9T12062A29R4BBHFT
Datasheet:
9T12062A29R4BBHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 29.4Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T12062A29R4BBHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    29.4Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.6mm