  • 9T08052A4532BBHFT
9T08052A4532BBHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T08052A4532BBHFT
HK JDW NO:
898-9T08052A4532BBHFT
Datasheet:
9T08052A4532BBHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T08052A4532BBHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    45.3kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm