  • 9T08052A1132CBHFT
9T08052A1132CBHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T08052A1132CBHFT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9T08052A1132CBHFT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
9T08052A1132CBHFT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9T08052A1132CBHFT
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    RT
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Metric)
    0805
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm