  • 9T04021A9101FBHF3
9T04021A9101FBHF3
advertisement
Manufacturer No:
9T04021A9101FBHF3
HK JDW NO:
898-9T04021A9101FBHF3
Datasheet:
9T04021A9101FBHF3
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T04021A9101FBHF3
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 10 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm