  • 9HT12-32.768KDZF-T
9HT12-32.768KDZF-T
advertisement
Manufacturer No:
9HT12-32.768KDZF-T
HK JDW NO:
832-9HT12-32.768KDZF-T
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
Crystals 32.768KHz 20ppm 12.5pF
Step5Bar-code shipping tag
9HT12-32.768KDZF-T
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    9HT12
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.039W 1.60mmx1.00mm
  • Tolerance
    0.002%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR
  • Depth
    1mm
  • Frequency
    32.768kHz
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    0.5 µW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm