  • 9C12063A8254FKHFT
9C12063A8254FKHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C12063A8254FKHFT
HK JDW NO:
898-9C12063A8254FKHFT
Datasheet:
9C12063A8254FKHFT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 8.25MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9C12063A8254FKHFT
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.25MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm