  • 9C12063A1R96FGHFT
9C12063A1R96FGHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C12063A1R96FGHFT
HK JDW NO:
898-9C12063A1R96FGHFT
Datasheet:
9C12063A1R96FGHFT
Step5Bar-code shipping tag
9C12063A1R96FGHFT
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    1.96Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm