  • 9C12063A0R00JLHFT
9C12063A0R00JLHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C12063A0R00JLHFT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9C12063A0R00JLHFT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
9C12063A0R00JLHFT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 0Ohm, 0.25W 1/4W, Jumper, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9C12063A0R00JLHFT
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    9C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    Jumper
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    0Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm