  • 9C08052A8873FKHFT
9C08052A8873FKHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C08052A8873FKHFT
HK JDW NO:
898-9C08052A8873FKHFT
Datasheet:
9C08052A8873FKHFT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 887kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9C08052A8873FKHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    887kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm