  • 9C08052A1R50FGHFT
9C08052A1R50FGHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C08052A1R50FGHFT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9C08052A1R50FGHFT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
9C08052A1R50FGHFT
Description:
9C Series, Thick Film, 1.5Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9C08052A1R50FGHFT
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    9C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm