  • 9C06031A3832FKHFT
9C06031A3832FKHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C06031A3832FKHFT
HK JDW NO:
898-9C06031A3832FKHFT
Package:
Datasheet:
9C06031A3832FKHFT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 38.3kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
9C06031A3832FKHFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    38.3kOhm
    LASER TRIMMABLE
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm