  • 9C04021A1R00JGHF3
9C04021A1R00JGHF3
advertisement
Manufacturer No:
9C04021A1R00JGHF3
HK JDW NO:
898-9C04021A1R00JGHF3
Datasheet:
9C04021A1R00JGHF3
Description:
9C Series, Thick Film, 1Ohms, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9C04021A1R00JGHF3
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    9C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    320μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm