  • 9C-15.360MAAJ-T
9C-15.360MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
9C-15.360MAAJ-T
HK JDW NO:
832-9C-15.360MAAJ-T
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9C-15.360MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 15.3600MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
9C-15.360MAAJ-T
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    4.8mm
  • Frequency
    15.36MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.0894mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • Length
    11.4mm
  • Width
    4.8006mm