  • 9C-14.31818MAAK-T
9C-14.31818MAAK-T
advertisement
Manufacturer No:
9C-14.31818MAAK-T
HK JDW NO:
832-9C-14.31818MAAK-T
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9C-14.31818MAAK-T
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
9C-14.31818MAAK-T
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Pbfree Code
    yes
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    14.318MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.8XH3.8 (mm)/L0.449XB0.189XH0.15 (inch)
  • Operating Frequency
    14.31818MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm