  • 9B-30.000MBBK-B
9B-30.000MBBK-B
advertisement
Manufacturer No:
9B-30.000MBBK-B
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-9B-30.000MBBK-B
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9B-30.000MBBK-B
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 20PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9B-30.000MBBK-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    9B
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.197W 11.50mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • HTS Code
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.5XB5.0XH3.68 (mm)/L0.453XB0.197XH0.145 (inch)
  • Operating Frequency
    30MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height
    3.683mm
  • Height Seated (Max)
    0.145 3.68mm