  • 95V847AGT
95V847AGT
advertisement
Manufacturer No:
95V847AGT
HK JDW NO:
378-95V847AGT
Package:
TSSOP
Datasheet:
95V847AGT
Purchasing and Inquiry
95V847AGT Overview
Clock program is contained in a package of TSSOP. As far as terminations are concerned, there are 24. 2.5V is the voltage provided by this part. To run 240, we use the peak reflow temperature of this part. In the device, there are 1. There is a maximum frequency for normaloperation of 233MHz. There have been 2008 publications of this part. The Surface Mount mount is recommended. Devices with 24 pins are designed. As a result, it includes 24 pins. There must be 0°C minimum operating temperature for this device. Temperatures should not exceed 85°C. The supply voltage should be kept at 2.5V. In terms of supply voltage, this part is used under 2.7V. Maintaining a supply voltage greater than 2.3V is required. Circuits application is possible to search for related parts based on the 95V family.
95V847AGT Features
Peak Reflow Temperature (Cel): 240
Include 1 Circuits
with 24 Pins
operate supply voltage at the range of 2.5V
95V847AGT Applications
  • Storage area networks
  • 10/40/100G network line cards
  • Networking/communication
  • Servers
  • Printers, scanners, projectors
  • GbE/10 GbE/100 GbE Synchronous Ethernet (ITU-T G.8262)
  • Ethernet Switches, Routers
  • DSLAM
  • Multi-function Printer
Step5Bar-code shipping tag
95V847AGT
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 95V847AGT.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Number of Pins
    24
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Number of Circuits
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Nominal Supply Current
    148mA
  • Frequency (Max)
    233MHz
  • Family
    95V
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Input
    Clock
  • PLL
    Yes
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.06 ns
  • Number of True Outputs
    5
  • Length
    7.8mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm