  • 947D511K122DFRSN
947D511K122DFRSN
advertisement
Manufacturer No:
947D511K122DFRSN
HK JDW NO:
192-947D511K122DFRSN
Datasheet:
947D511K122DFRSN
Description:
947D 510μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.2kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D511K122DFRSN
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    BINDING POST
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Series
    947D
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    4.567Dia 116.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    510μF
  • Voltage - Rated DC
    1.2kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    50.0126mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5mOhm
  • Lead Spacing
    1.969 50.00mm
  • Height Seated (Max)
    4.449 113.00mm