  • 947D501K112BJMSN
947D501K112BJMSN
advertisement
Manufacturer No:
947D501K112BJMSN
HK JDW NO:
192-947D501K112BJMSN
Datasheet:
947D501K112BJMSN
Description:
947D 500μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.1kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Quantity:
In Stock : 6040
Step5Bar-code shipping tag
947D501K112BJMSN
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    500μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    45.0088mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.4mOhm
  • Lead Spacing
    1.772 45.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1100V
  • Diameter
    90mm
  • Height Seated (Max)
    5.945 151.00mm