  • 947D441K901AEGSN
947D441K901AEGSN
advertisement
Manufacturer No:
947D441K901AEGSN
HK JDW NO:
192-947D441K901AEGSN
Datasheet:
947D441K901AEGSN
Description:
947D 440μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 900V-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D441K901AEGSN
  • Capacitance
    440μF
  • Voltage - Rated DC
    900V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    32.004mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Diameter
    85mm
  • Height Seated (Max)
    3.976 101.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Series
    947D
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%