  • 947D321K112AFGSN
947D321K112AFGSN
advertisement
Manufacturer No:
947D321K112AFGSN
HK JDW NO:
192-947D321K112AFGSN
Datasheet:
947D321K112AFGSN
Description:
947D 320μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.1kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D321K112AFGSN
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Threaded, Female
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    320μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    32.004mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.3mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1100V
  • Diameter
    85mm
  • Height Seated (Max)
    4.449 113.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Series
    947D
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%