  • 947-F4Y-2D-K300E
947-F4Y-2D-K300E
advertisement
Manufacturer No:
947-F4Y-2D-K300E
HK JDW NO:
384-947-F4Y-2D-K300E
Package:
Datasheet:
947-F4Y-2D-K300E
Purchasing and Inquiry
947-F4Y-2D-K300E Overview
Accessory temperatures can be set to 70°C. In order to ensure that the angle position measuring sensors function properly, the operating temperature should not be below 0°C. In this accessory, there are 4 pins.
947-F4Y-2D-K300E Features
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mount: Panel
4 Pins
Max Operating Temperature: 70°C
Min Operating Temperature: 0°C
947-F4Y-2D-K300E Applications
  • Detecting wafer cassette in cleaning tank
  • Data-processing equipment
  • Paper head box control
  • Automotive test track
  • instrumentation
  • Detecting a passing glass
  • Reeler/dereeler control systems
  • Gas and steam turbine control systems
  • Power plant control equipment
  • Sensing tiny moving objects
Step5Bar-code shipping tag
947-F4Y-2D-K300E
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Max Supply Voltage
    30V
  • Min Supply Voltage
    12V
  • Sensing Distance
    600 mm