  • 926101-01-18-EU
926101-01-18-EU
advertisement
Manufacturer No:
926101-01-18-EU
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-926101-01-18-EU
Package:
Datasheet:
926101-01-18-EU
Description:
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 18 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
926101-01-18-EU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length
    34.29mm
  • Length - Stack Height
    0.900 22.860mm
  • Length - Overall Pin
    1.350 34.290mm
  • Length - Post (Mating)
    0.100 2.540mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.350 8.900mm