  • 924217-24-15-EU
924217-24-15-EU
advertisement
Manufacturer No:
924217-24-15-EU
HK JDW NO:
2-924217-24-15-EU
Package:
Datasheet:
924217-24-15-EU
Description:
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 15 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
924217-24-15-EU
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
    Bulk
  • Published
    2004
  • Number of Positions
    15
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length
    18.4912mm
  • Length - Stack Height
    0.380 9.652mm
  • Length - Overall Pin
    0.728 18.500mm
  • Length - Post (Mating)
    0.238 6.045mm
  • Length - Tail
    0.110 2.800mm