  • 91AR50KLF
91AR50KLF
advertisement
Manufacturer No:
91AR50KLF
HK JDW NO:
860-91AR50KLF
Package:
Datasheet:
91AR50KLF
Description:
THUMBWHEEL POT 50K OHM 0.5W TOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
91AR50KLF
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 91AR50KLF.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    91
  • Size / Dimension
    Round - 0.375Dia x 0.200 H 9.53mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Resistance
    50kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W