  • 910-40-1-23-2-B-0
910-40-1-23-2-B-0
advertisement
Manufacturer No:
910-40-1-23-2-B-0
Manufacturer:
Wakefield-Vette
HK JDW NO:
869-910-40-1-23-2-B-0
Package:
Datasheet:
910-40-1-23-2-B-0
Description:
WAKEFIELD SOLUTIONS 910-40-1-23-2-B-0 HEAT SINK, CHIPSET, 8.3 DEG C/W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
910-40-1-23-2-B-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Clip
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Square, Pin Fins
  • Package Cooled
    BGA
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Published
    2013
  • Series
    910
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Top Mount
  • Color
    Black
  • Attachment Method
    Push Pin
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.892 22.65mm
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow
    2.00°C/W @ 200 LFM
  • Thermal Resistance @ Natural
    8.30°C/W
  • Height
    22.6mm
  • Length
    1.575 40.00mm
  • Width
    1.575 40.00mm