  • 90311-034LF
90311-034LF
advertisement
Manufacturer No:
90311-034LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-90311-034LF
Package:
Datasheet:
Description:
2 Rows Receptacle Black 34 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Polyamide
Quantity:
In Stock : 1600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
90311-034LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyamide
  • Published
    2012
  • Series
    Minitek® 2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    34
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Fastening Type
    Locking Ramp
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7mm
  • Number of Contacts
    34
  • Housing Color
    Black
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    34.4mm
  • Width
    4.1mm