  • 8Z-54.000MAAE-T
8Z-54.000MAAE-T
advertisement
Manufacturer No:
8Z-54.000MAAE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-8Z-54.000MAAE-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
8Z-54.000MAAE-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8Z-54.000MAAE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    8Z
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • HTS Code
  • Frequency
    54MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L2.55XB2.05XH0.55 (mm)/L0.1XB0.081XH0.022 (inch)
  • Operating Frequency
    54MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm