  • 8Z-27.000MAAJ-T
8Z-27.000MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
8Z-27.000MAAJ-T
HK JDW NO:
832-8Z-27.000MAAJ-T
Datasheet:
8Z-27.000MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
8Z-27.000MAAJ-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Depth
    2.05mm
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm