  • 8Z-26.000MEEC-T
8Z-26.000MEEC-T
advertisement
Manufacturer No:
8Z-26.000MEEC-T
HK JDW NO:
832-8Z-26.000MEEC-T
Datasheet:
8Z-26.000MEEC-T
Step5Bar-code shipping tag
8Z-26.000MEEC-T
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • HTS Code
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L2.5XB2.0XH0.55 (mm)/L0.098XB0.079XH0.022 (inch)
  • Operating Frequency
    26MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    9pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 µW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm