8N4SV75KC-0039CDI8
8N4SV75KC-0039CDI8
668-8N4SV75KC-0039CDI8
6-CLCC
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N4SV75KC 148.5MHz 6-CLCC
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
8N4SV75KC-0039CDI8 Overview
It is enclosed in the 6-CLCC packaging along with the digital timer. [0] is the frequency of the programmable timer.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. There is no recommended mounting type other than Surface Mount.3.135V~3.465V can be supplied as a voltage by the programmable timer.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 140mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N4SV75KC.
8N4SV75KC-0039CDI8 Features
Operate frequency at 148.5MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:140mA
8N4SV75KC-0039CDI8 Applications
- Thermostats
- Internet of Things (IoT)
- Delay circuits
- Watchdog Timers
- High Vibration, High Acceleration Environments
- Car Door Handle circuit
- Safety and Security Platforms
- Sensor Node
- Tamper Detection
- Remote current sensor
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
8N4SV75KC-0039CDI8
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Renesas Electronics America668-CS82C54-10Z9628-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CS82C54Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IPAZ8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-CS82C54-10Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555CBAZ8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IBAZ8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7556IPDZ14-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CP82C54Z24-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555CBAZ-T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare