8N4Q001LG-0039CDI
8N4Q001LG-0039CDI
668-8N4Q001LG-0039CDI
10-CLCC
Clock Oscillator Programmable Timers FemtoClock? NG Series 148.5MHz 125MHz 200MHz 100MHz 10-CLCC
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
8N4Q001LG-0039CDI Overview
The timer clock is suitable for 10-CLCC package. Ensure that the programmable timer's frequency is set to 148.5MHz 125MHz 200MHz 100MHz.It is used to pack in Tray case. There is a recommended mounting type of Surface Mount.The programmable timer is capable of providing a voltage of 2.375V~2.625V in its output, which can be used to control the clock.The type of chips can be divided into Clock Oscillator. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 155mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series.
8N4Q001LG-0039CDI Features
Operate frequency at 148.5MHz 125MHz 200MHz 100MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:155mA
8N4Q001LG-0039CDI Applications
- Car Door Handle circuit
- Intruder Detection
- High Vibration, High Acceleration Environments
- Domestic appliances
- Internet of Things (IoT)
- Intruder Detection
- Energy Harvesting Systems
- Periodic “Wake-Up” Call
- Home Automation Sensors
- Long Time One Shot
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
8N4Q001LG-0039CDI
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Renesas Electronics America668-CS82C54-10Z9628-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CS82C54Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IPAZ8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IBAZ-T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-CS82C54-10Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-IS82C54-10Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-8N4Q001KG-0018CDI10-CLCC2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555CBAZ8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IBAZ8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7556IPDZ14-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CP82C54-10Z24-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CP82C54Z24-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ID82C5424-CDIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555CBAZ-T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare