  • 8N4Q001EG-0033CDI
8N4Q001EG-0033CDI
advertisement
Manufacturer No:
8N4Q001EG-0033CDI
HK JDW NO:
378-8N4Q001EG-0033CDI
Package:
CLCC
Datasheet:
8N4Q001EG-0033CDI
Description:
3.3V LVDS Programmable Timers 250MHz 3.3V CLCC
Step5Bar-code shipping tag
8N4Q001EG-0033CDI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CLCC
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; SELECTABLE O/P FREQUENCIES; TRAY
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    250MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.55mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    0.425ns
  • Fall Time-Max
    0.425ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Operating Supply Current
    160mA