  • 8N3SV76LC-0121CDI
8N3SV76LC-0121CDI
advertisement
Manufacturer No:
8N3SV76LC-0121CDI
HK JDW NO:
668-8N3SV76LC-0121CDI
Package:
6-CLCC
Datasheet:
8N3SV76LC-0121CDI
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N3SV76LC 180MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N3SV76LC-0121CDI Overview
There is a 6-CLCC that comes with the timer clock, which is enclosed in the packaging. Frequency 180MHz is set on the programmable timer.It is used to pack in Tray case. Type Surface Mount is recommended for mounting.There is the possibility of the programmable timer supplying a voltage of 2.375V~2.625V.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 120mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N3SV76LC.
8N3SV76LC-0121CDI Features
Operate frequency at 180MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:120mA
8N3SV76LC-0121CDI Applications
  • Always On Systems
  • Safety and Security Platforms
  • Long Time One Shot
  • Consumer Electronics
  • Building Automation
  • Motor control
  • Remote Sensors
  • Delay circuits
  • Energy Harvesting Systems
  • Sensor Node
Step5Bar-code shipping tag
8N3SV76LC-0121CDI
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    180MHz