  • 8N3SV76AC-0131CDI8
8N3SV76AC-0131CDI8
advertisement
Manufacturer No:
8N3SV76AC-0131CDI8
HK JDW NO:
668-8N3SV76AC-0131CDI8
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N3SV76AC 114.285MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N3SV76AC-0131CDI8 Overview
The timer clock is enclosed in a packaging that is attached to the 6-CLCC. There is 114.285MHz frequency set on the programmable timer.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. It is recommended to mount the device as type Surface Mount.Programmable timers can provide 3.135V~3.465V voltages.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 130mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N3SV76AC.
8N3SV76AC-0131CDI8 Features
Operate frequency at 114.285MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:130mA
8N3SV76AC-0131CDI8 Applications
  • Remote current sensor
  • White Goods
  • Delay circuits
  • Power-Gating Applications
  • High Vibration, High Acceleration Environments
  • Intruder Detection
  • Long Time One Shot
  • Home Automation Sensors
  • Remote Sensors
  • Clutch Actuator circuit
Step5Bar-code shipping tag
8N3SV76AC-0131CDI8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Frequency
    114.285MHz