  • 8N3Q001KG-0100CDI
8N3Q001KG-0100CDI
advertisement
Manufacturer No:
8N3Q001KG-0100CDI
HK JDW NO:
378-8N3Q001KG-0100CDI
Package:
CLCC
Datasheet:
8N3Q001KG-0100CDI
Description:
3.3V LVPECL Programmable Timers 203.768MHz 3.3V CLCC
Step5Bar-code shipping tag
8N3Q001KG-0100CDI
    Select All
  • Rise Time-Max
    0.425ns
  • Fall Time-Max
    0.425ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Operating Supply Current
    140mA
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Output Load
    50 OHM
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CLCC
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; SELECTABLE O/P FREQUENCIES; TRAY
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    203.768MHz
  • Frequency Stability
    20 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.55mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V