  • 8N3Q001FG-0155CDI8
8N3Q001FG-0155CDI8
advertisement
Manufacturer No:
8N3Q001FG-0155CDI8
HK JDW NO:
378-8N3Q001FG-0155CDI8
Package:
CLCC
Description:
2.5V LVPECL Programmable Timers 83.33MHz 2.5V CLCC
Step5Bar-code shipping tag
8N3Q001FG-0155CDI8
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CLCC
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2007
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; SELECTABLE O/P FREQUENCIES; TR
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    83.33MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.55mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Rise Time-Max
    0.425ns
  • Fall Time-Max
    0.425ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Operating Supply Current
    136mA
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Output Load
    50 OHM