  • 89PR20KLFTB
89PR20KLFTB
advertisement
Manufacturer No:
89PR20KLFTB
HK JDW NO:
860-89PR20KLFTB
Package:
Datasheet:
89PR20KLFTB
Description:
TRIMMER 20KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
89PR20KLFTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Published
    2006
  • Series
    89
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.810 x 0.190 Face x 0.250 H 20.57mmx4.83mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W