  • 8981-36MMX55M
8981-36MMX55M
advertisement
Manufacturer No:
8981-36MMX55M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8981-36MMX55M
Package:
Datasheet:
8981-36MMX55M
Description:
TAPE FILAMENT CLEAR 1.42"X 60YDS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8981-36MMX55M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Weight
    9.734092kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2009
  • Series
    Scotch® 8981
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Clear
  • Usage
    Packaging
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Scotchpro™ Film
  • Tape Type
    Filament
  • Length
    180' 55.0m 60 yds
  • Width
    1.42 36.00mm
  • Thickness
    0.0066 6.6mils 0.168mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25