  • 898-48MMX55M BOX
898-48MMX55M BOX
advertisement
Manufacturer No:
898-48MMX55M BOX
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-898-48MMX55M BOX
Package:
Datasheet:
Description:
TAPE FILAMENT CLEAR 1.89"X 60YDS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
898-48MMX55M BOX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2009
  • Series
    Scotch® 898
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Clear
  • Usage
    Packaging
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Rubber
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Scotchpro™ Film
  • Tape Type
    Filament
  • Length
    180' 55.0m 60 yds
  • Width
    1.89 48.00mm
  • Thickness
    0.0066 6.6mils 0.168mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
8902-5 X 6-50
8902-5 X 6-50
LS854-10G
LS854-10G
3M RP62 0.75
3M RP62 0.75" X 10"-25
3M RP62 0.75" X 10"-25