  • 88AP320-C0-BGR2C624-TN20
88AP320-C0-BGR2C624-TN20
advertisement
Manufacturer No:
88AP320-C0-BGR2C624-TN20
HK JDW NO:
487-88AP320-C0-BGR2C624-TN20
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm Microprocessor 456-Pin 3V
Quantity:
In Stock : 4729
Step5Bar-code shipping tag
88AP320-C0-BGR2C624-TN20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    456
  • Number of Terminations
    456
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.4V
  • Interface
    I2C, SPI, UART
  • Speed
    806 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Frequency (Max)
    624MHz
  • Data Bus Width
    32b
  • Core Architecture
    ARM
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • Integrated Cache
  • Length
    14mm
  • Height Seated (Max)
    1mm