  • 825MMR100K
825MMR100K
advertisement
Manufacturer No:
825MMR100K
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-825MMR100K
Package:
Radial
Datasheet:
825MMR100K
Description:
MMR 8.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 5865
Step5Bar-code shipping tag
825MMR100K
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    MMR
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    8.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm