  • 813-S1-018-30-015191
813-S1-018-30-015191
advertisement
Manufacturer No:
813-S1-018-30-015191
HK JDW NO:
620-813-S1-018-30-015191
Step5Bar-code shipping tag
813-S1-018-30-015191
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Material
    Brass
  • Housing Material
    PET
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    150V
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    3.5A
  • Number of Contacts
    18
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Height
    4mm