  • 813-S1-006-30-017101
813-S1-006-30-017101
advertisement
Manufacturer No:
813-S1-006-30-017101
HK JDW NO:
620-813-S1-006-30-017101
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 14916
Step5Bar-code shipping tag
813-S1-006-30-017101
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Rows
    2
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    5.08mm
  • Number of Contacts
    6
  • PCB Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Housing Color
    Black
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Max Current Rating
    3.5A
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Durability
    50000 Cycles
  • Max Voltage Rating (DC)
    150V
  • Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Length
    7.62mm