  • 811-SS-010-30-007101
811-SS-010-30-007101
advertisement
Manufacturer No:
811-SS-010-30-007101
HK JDW NO:
620-811-SS-010-30-007101
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 161
Step5Bar-code shipping tag
811-SS-010-30-007101
    10 Weeks
  • Contact Material
    Brass, Stainless Steel
  • Published
    2012
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Depth
    2.54mm
  • Number of Contacts
    10
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Max Current Rating
    3.5A
  • Length
    25.4mm