  • 811-SS-003-30-027101
811-SS-003-30-027101
advertisement
Manufacturer No:
811-SS-003-30-027101
HK JDW NO:
620-811-SS-003-30-027101
Step5Bar-code shipping tag
811-SS-003-30-027101
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Depth
    2.54mm
  • Number of Contacts
    3
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Max Current Rating
    3.5A
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Length
    7.62mm