  • 811-SS-003-30-022101
811-SS-003-30-022101
advertisement
Manufacturer No:
811-SS-003-30-022101
HK JDW NO:
620-811-SS-003-30-022101
Step5Bar-code shipping tag
811-SS-003-30-022101
  • Number of Contacts
    3
  • PCB Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Contact Gender
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Max Current Rating
    3.5A
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Length
    3.81mm
  • Contact Finish Thickness
    19.7μin 0.50μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Stainless Steel
  • Published
    2012
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Depth
    5.08mm