  • 811-S1-057-10-014101
811-S1-057-10-014101
advertisement
Manufacturer No:
811-S1-057-10-014101
HK JDW NO:
620-811-S1-057-10-014101
Step5Bar-code shipping tag
811-S1-057-10-014101
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Body Length or Diameter
    5.7 inch
  • Number of Contacts
    57
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Rated Current (Signal)
    3.5A